My Bag 3 items - 660Kč 3

Kde se vzala
MIRČINA MÝDLA?

Jmenuji se Mirka, proto Mirčina mýdla. Mám dvě dospělé děti a malá dvojčata, jsem tedy matka na plný úvazek. Přesto si najdu čas pro sebe a své koníčky.

Mýdla a přírodní kosmetiku jsem začala vyrábět v roce 2013. Tehdy jsem vyrobila první vánoční dárky pro své nejbližší. Všem udělaly velikou radost a vznikla poptávka po dalších. Někde jsem si tenkrát přečetla, že mýdlaření je návykové a jakmile se pustíte do výroby mýdla, začnete vnímat svět očima mýdlařky. To se stalo i mě - mýdlům jsem naprosto propadla. Nechávám se inspirovat věcmi kolem sebe a přemýšlím, jak je využít při mýdlaření.

Mýdla mi změnila život. V roce 2015 jsem opustila stálé zaměstnání, vstoupila na pole nejistoty a rozhodla se jít za svým snem - vlastní voňavou mýdlárnou. Tento krok vyžadoval určitou dávku odvahy, ale díky tomu jsem objevila sílu svobody, klidu, nové přátele a nový spokojený život.

V roce 2017 jsem do své mýdlarny zapojila i svého manžela, který mi pomáhá hlavně s prodejem. Je nejlepší prodavač. Možná jste se s ním již na stánku potkali. Mám to štěstí, že mám podporu celé rodiny a moje mýdlárna spojuje naši rodinu napříč generacemi. Má maminka se podílí na výrobě mýdlových ozdob, táta vymýšlí nejrůznější technologické "vychytávky", které nám šetří práci. Dcera Jana fotí fotky a pomáhá s webovými stránkami.

Všem jim děkuji za podporu a pomoc plnit si svůj sen.

Výroba s radostí

Mirčina mýdla jsou ručně vyráběná kosmetika pro potěšení těla a duše. Veškeré produkty z Mirčiny mýdlárny vznikají s láskou v malých šaržích a pouze z kvalitních surovin. Mýdla vyrábím z rostlinných olejů např. olivového, kokosového, palmového, ricinového, ale také z bambuckého a kakaového másla. Při výrobě nejsou používány žádné chemikálie, které vysušují a dráždí citlivou pokožku.

Nabízím dvě základní kolekce mýdel: přírodní a kreativní. Mýdla z přírodní kolekce obsahují, jak již napovídá název, výhradně složky přírodního původu, jako je kakao, kozí mléko, med apod. a jsou ovoněna esenciálními oleji. Jde o mýdla vhodná pro i citlivou a ekzematickou pokožku.

Při tvorbě kreativní kolekce jsem si dovolila zapojit více fantazie a hraní s barvami. Tato mýdla jsou také vyrobena z kvalitních olejů a voní po ovoci, květinách či exotických parfémech. Barvená jsou minerálními oxidy a zdobená ozdobami z mýdlové glycerinové hmoty. Mytí se stává zábavou a zážitkem, který provoní Vaši koupelnu.

Kromě uvedených kolekcí vyrábím také tuhé šampony na vlasy, glycerinová mýdla, šumivky do koupele, mýdla na praní a další kosmetické radůstky.

JAK JE TO S PALMOVÝM OLEJEM?

V posledním době se často diskutuje o palmovém oleji, zda jej používat ,či nikoli. Často se hovoří o dvou aspektech. Ničení deštných pralesů při jeho výrobě a škodlivosti palmového oleje k lidskému zdraví. Používá se v potravinářském průmyslu jako náhražka dražších surovin. Také mnoho restaurací používá palmový olej ke smažení. Domnívám se, že palmového oleje daleko více sníme, než vymydlíme. Na výrobu svých mýdel používám palmový olej v bio kvalitě, který je zpracovaný metodou šetrnou k přírodě. A proč jej vlastně používám? Každý tuk, který je v mýdle obsažen, je nositelem určité vlastnosti mýdla. Například kokosový tuk dodává mýdlu tvrdost, palmový olej se podílí na tvorbě pěny a olivový olej má zvláčňující účinky. Palmový olej, který při výrobě používám, pochází z udržitelných zdrojů a splňuje přísná kritéria na ochranu životního prostředí certifikace RPSO.

V souvislosti s výše zmíněným udržitelným zemědělstvím bych ráda napsala i pár řádků o kosmetických vůních a éterických olejích. Víte, že na 1 l éterického oleje z meduňky je potřeba 4,5 tuny čerstvě natrhaných lístků meduňky lékařské? Pro mě to bylo šokující zjištění. Bylinky, které si vypěstuji na zahrádce vydestiluji na květovou vodu a éterický olej. Tím získám opravdu jen pár kapek tohoto vzácného vonné oleje a proto s ním tak musím také zacházet. Dokážete si představit ta obrovská pole bylinek, které se pěstují pro naše voňavé potěšení a kvůli honbě za čistě přírodními produkty? Na těchto polích bychom měli pěstovat obilí, ovoce a zeleninu. Proto tam, kde to jde např. u některých mýdel, raději používám synteticky vyráběnou vůni. Mýdlo je při použití ředěno velkým množstvím vody a na pokožce zůstává velmi krátkou dobu. Naopak u krémů, deodorantů apod. zvolím raději přírodní složku.

Barvy skutečných výrobků a fotografií se mohou, vzhledem k ruční výrobě mírně lišit.
Všechny mé výrobky mají oficiální certifikaci podle zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví a podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady č.1223/2009 o kosmetických přípravcích. Jsou také notifikovány na Evropském portálu CPNP v Bruselu.